اینترنت داتیس ارتباطات پارس
Image is not available
سرعت تا 300mb
Image is not available
اینترنت روی بستر فیبر نوری
Image is not available
پشتیبانی 24 ساعته
Image is not available
نصب ADSL
با داتیس ارتباط عالیست
استان البرز راه اندازی شد
نصب انواع سرویس های تانوما-vdsl-adsl
داتیس ارتباطات پارس پیمانکار رسمی مخابرات استان تهران
لایه تیتر
اسلاید 1
اسلاید 1
PlayPause
Slider

تلفن و خطوط تلفنی اساس ارتباطات روزمره ما انسانها را تشکیل می دهد. لذا برخی پیشرفتها مستقیم و برخی دیگر غیر مستقیم بر این وسیله ارتباطی تاثیر گذاشته اند

 

تلفن و خطوط تلفنی اساس ارتباطات روزمره ما انسانها را تشکیل می دهد. لذا برخی پیشرفتها مستقیم و برخی دیگر غیر مستقیم بر این وسیله ارتباطی تاثیر گذاشته اند. در این مقاله سعی داریم تا در مورد انواع خطوط تلفن و بستر های انتقال آن و جدیدترین تکنولوژی توضیحاتی ارائه دهیم. 

 


شرکت مخابرات جهت اختصاص خطوط تلفن به مشترکین خود از بستر های مختلفی استفاده می کند. که این بستر ها عبارتند از : 
 • زوج سیم مسی
 • کابل فیبرنوری به مس
 • فیبرنوری به فیبر نوری

زوج سیم مسی برای انتقال به شکل مرسوم و سنتی بوده و برای خطوط شهری معمولی و در برخی هم جهت انتقال خطوط دیجیتال (E1) مورد استفاده قرار می گیرد. اما دو مورد بعدی جدیدترین روش برای انتقال خطوط با ظرفیت های بالای آنالوگ و دیجیتال (E1) و یا خطوط SIP Trunk یا مبتنی بر IP می باشند که از بستر فیبر استفاده می شود.
درصورتیکه ورودی از مخابرات فیبر نوری و بستر مشترک زوج سیم باشد، از دستگاهی به نام ONU در محل مشتری استفاده خواهد شد که فیبر را به زوج سیم های مسی تبدیل می کند. اما اگر ورودی از مخابرات فیبر باشد و بستر مشترک نیز فیبر باشد، می بایست فیبر ورودی و خطوط شهری SIP Trunk مستقیما وارد کٌر سوئیچ مرکزی شبکه شود.

در مورد خطوط آنالوگ و دیجیتال می توان مزایا و معایب متعددی را ذکر نمود که از جمله آنها میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

• در دسترس بودن و استفاده آسان و فراوانی تجهیزات از محاسن آنهاست 
• نقاط ضعف آنها نیز ابتدایی بودن تکنولوژی تجهیزات و گران بودن آنها در صورت استفاده از ظرفیت های بالا و پهنای باند کمتر و در نتیجه کیفیت پایین تر نسبت به تکنولوژی های جدید تر می باشد.

اما متذکر میشویم، جدیدترین و بروزترین سرویس مخابراتی خط شهری SIP Trunk می باشد که این تکنولوژی در حال حاضر در سطح جهان و همچنین کشور ایران در حال استفاده بوده و از به روز ترین امکانات مخابراتی به شمار می رود. 
از محاسن این خطوط می توان به موارد زیر اشاره نمود : 
• هزینه دایر کردن این خطوط بسیار ارزان است.
• امنیت بالای این خطوط بسیار زیبنده است.
• امکان مدیریت و استفاده بر بستر شبکه موجود است .
• کابل کشی های جداگانه برای تلفن نیاز نیست و از همان بستر شبکه یا کابل های CAT6 می توان استفاده کرد.
• از کیفیت صدای بسیار بالای HD برخوردارند زیرا در این راهکار پهنای باند به مراتب بیشتر از زوج سیم های مسی در اختیار است.
• عدم خرابی این خطوط به جهت میدان مغناطیسی و نویز و عدم نفوذ برق
• این خطوط در بستر های انتقال مانند MPLS، اینترانت و اینترنت قابل انتقال است .

تلفن تحت شبکه | VoIP

تماس با مدیرعامل

اگر می خواهید رضایت یا نارضایتی خود را مستقیم به من اعلام کنید... اگر فکر می کنید یکی از همکاران من که با شما در ارتباط است، لایق تشویق یا تذکر است... اگر پیشنهادی برای داتیس ارتباطات پارس دارید که می تواند راهگشای ما باشد... اگر دوست دارید، با داتیس ارتباطات پارس به هر نوعی همکاری داشته باشید... اگر هر خلاقیت یا مطلبی هست که مایلید مستقیما به من اطلاع دهید.... می توانید با پر کردن فرم تماس با ما که مستقیم توسط خود من چک می شود و یا ارسال ایمیل به mojtaba@hajimolahoseini.ir با من در ارتباط باشید. همچنین عضویت شما در باشگاه مشتریان داتیس ارتباطات پارس که متعلق به همه شماست (فارغ از اینکه مشترک داتیس ارتباطات پارس هستید یا نه) فضایی برای ارتباط نزدیکتر من و همکارانم با شما خواهد بود.